ATRAKCJE W CHŁOPACH

W lecie Chłopy zamieniają się w atrakcyjne letnisko. Odnajdziesz tutaj szerokie plaże, niezatłoczone nawet w szczycie sezonu. Lasy sosnowe i świerkowe oraz nadmorski mikroklimat stwarzają wspaniałe warunki do wypoczynku.

Plaża w Chłopach

Miejscowość Chłopy może poszczycić się czystą i szeroką plażą, która zachęca odwiedzających ją turystów do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży znajduje się pas wydm otoczony sosnowym lasem, który korzystnie wpływa na mikroklimat Chłopów. Idąc plażą około 2 km na zachód możemy dojść do pobliskiej miejscowości Sarbinowo.

Przystań rybacka w Chłopach

Przystań rybacka jest położona przy plaży w centrum miejscowości Chłopy. Na plaży stoją kolorowe kutry rybackie, które są często odwiedzane przez letników pragnących zjeść rybę prosto z morza – w smażalniach przy plaży można zjeść świeżo złowioną, smażoną lub wędzoną rybę.

Osoby pragnące osobiście złowić sobie rybę mogą wziąć udział w rejsie połowowym, których wiele jest organizowanych przez tutejszych rybaków. Obecnie na plaży cumuje 12 łodzi rybackich

Kolejną atrakcją wypoczynkowej miejscowości Chłopy jest nowo wybudowane 90-metrowe molo.

W okresie letnim o każdej porze dnia wczasowicze chętnie korzystają z mola, z którego można podziwiać piękne widoki polskiego morza. Jest to również popularne miejsce spotkań. Spacerowicze mają tutaj ławki i doskonałe punkty widokowe.

Szlaki rowerowe

40 metrów do trasy rowerowej VELO BALTICA Jest to najlepszy w kraju szlak do spróbowania swoich sił w turystyce rowerowej. Trasa jest przede wszystkim łatwa i bezpieczna, więc można bez obaw wybrać się na nią z dziećmi. Przebieg został dokładnie oznaczony we wszystkich turystycznych aplikacjach z mapami.

Siłownia plenerowa

Niedawno powstałą atrakcją jest siłownia plenerowa, która znajduje się tuż przy ul. Morskiej. Siłownia wyposażona jest w 16 urządzeń do ćwiczeń, z których jednocześnie mogą korzystać 32 osoby.

Siłownia jest ogólnodostępna, można przyjść i poćwiczyć na świeżym powietrzu, jak również zabrać swoje pociechy na obok usytuowany plac zabaw, gdzie dzieci mogą wyszaleć się na zjeżdżalniach, karuzelach i huśtawkach. Do dyspozycji wczasowiczów duża wiata grillowa.